Augu kartu su knyga

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrid Lindgren).

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Tai yra svarbi diena kiekvienam iš mūsų, nes ar galėtume rasti dar tinkamesnę progą pamąstyti, ką man reiškia skaityti? Kiškučių grupės vaikai nepraleidžia nė menkiausios progos patyrinėti savo bibliotekos lobyno! Ir visai nesvarbu, ar jame rasta knygelė yra naujai atsiradusi, ar jau begalę kartų vartyta – visos jos labai įdomios ir kaskart mintimis nukelia į naują, kupiną nuotykių, kelionę.

Spinduliukai šią dieną paminėjo grupėje surengę knygų parodėlę. Tarp pačių mėgstamiausių mažųjų skaitytojų knygelių išdidžiai puikavosi ir auklėtojos Janinos asmeniniame archyve rastos senesnio leidimo knygos. Vaikai visas jas susidomėję vartė, lygino tarpusavyje, sklaidydami lapus juose ieškojo jau pažįstamų raidžių, ir tai tik dar stipriau žadino vaikų smalsumą, paskatino nerti į paslaptingą knygų pasaulį.