Muminukai – mažieji keliauninkai

Ten kur teka Vilnelė, netoliese matyti didinga Gedimino pilis ir žaliuojantis Trijų kryžių kalnas, pačiame Vilniaus senamiestyje, įsikūręs nuostabaus grožio Bernardinų sodas. Pavasariui nesiliaujant mus džiuginti ir saulutei taip šiltai šviečiant, neatsispyrė Muminukai pakvėpuoti tyresniu oru ir nukeliauti popietės praleisti šiame sode. Kelionė iki sodo pasirodė ne iš lengvųjų, teko įveikti kaitrius saulės spindulius ir ne vieną kilometrą, tačiau po suskaičiuotų šviesoforų Muminukai pasiekė savo tikslą. Išuostę visas gėlytes, suskaičiavę baseinėliuose plaukiojančius paukštelius, stabtelėjo keliauninkai pasigrožėti sodo puošmena – fontanu, kuris šviečia įvairiomis spalvomis, o vakarais dar ir groja. O prisėdę atsipūsti ir pasistiprinti tėvelių rūpestingai suruoštais lauknešėliais, pasiklausė ir trumpo pristatymo apie tai, kiek daug čia galima nuveikti ir pamatyti. Sužinojo, jog sode auga saugomi medžiai: keturliemenė didžialapė liepa, seniausias Vilniuje ąžuolas, devynkamienis gluosnis, keturliemenis uosis. Kelionės pabaigai vaikai pasiliko, turbūt, smagiausią užsiėmimą – šėliones parke įrengtoje žaidimų aikštelėje. Ir nors paišdykavimai, rodos, atėmė paskutines jėgas, Muminukai su šypsenomis, pėstute, grižo į darželį.