Šeimos šventė

Šeima – kiek daug telpa į šį gražų ir širdžiai mielą žodį. Švelnūs apkabinimai, šilta šypsena, nuoširdus juokas… Visų šių paprastų, tačiau ypatingai svarbių laimės ingredientų netrūko net 3 dienas vykusioje darželio Šeimų šventėje.

Pirmoji šventės diena prasidėjo nuotaikingu muzikiniu kūriniu, kurį parodė Spinduliukų grupės vaikai. Mažiesiems artistams tai buvo debiutas, pirmasis toks spalvingas ir linksmas pasirodymas žiūrovams. Linksmosios varlytės, ilgaausiai kiškučiai, energingieji paukšteliai ir raudonskruostės boružėlės pagrojo, pašoko ir suvaidino pasaką „Pirštinė“.

Vyresnieji, Smalsučių grupės vaikai, surengė nepakartojamą pasirodymą savo tėveliams. Šokius ir švelnias, ausiai maloniai skambančias daineles, vaikai atliko nuoširdžiai ir labai teatrališkai. Kiekvienas labai stengėsi, atidavė visą savo širdelę. Smalsučių šeimos šventę vainikavo Majos, kartu su mama, smuiku atliktas Johano Sebastiano Bacho muzikinis kūrinys.

Antrąją šventės dieną iškilmingai atidarė Kiškučių komanda. Strikt šen, strikt ten, šokio žingsneliu sugužėjo mažieji švęsti. Pirmiausia prisiminė, kaip kas rytą keliauja į darželį, o paskui ėmėsi virti košę „Virė virė košę, vaikai atsilošę..“. Ir virė ne bet kokią – o ekologišką, kurios pagrindiniai ingredientai – šypsenos ir juokas. Pasotinę pilvelius Kiškučiai su tėveliais nutarė pasimankštinti ir energingai sušoko šokį „Graži mūsų šeimynėlė“.

Nykštukų grupė į šeimos šventę atkeliavo ne viena. Kartu su savimi grupės vaikai atsinešė savo rankytėmis sukurtą kirmėlytę. Ši kirmėlytė ypatinga – ji turi net 18 širdelių ir yra labai gyva. Į kiekvieną širdelę Nykštukai sudėjo visą savo meilę, rūpestėlį ir tėvelių ilgesį. Pasodinę kirmėlytę į garbingą vietą, kartu su tėveliais vaikai šoko ir dainavo. Kadangi mielieji Nykštukai yra labai drąsūs ir geri oratoriai, deklamuodami jie virpino tėvelių širdis…

„Prietemėlėj prietemėlėj mes čia susirinkom, Pasišokti, padainuoti, linksmai pasibūti!“. Trečiosios dienos vakaronės dalyviai – Muminukai. Jos metu skambėjo lietuvių liaudies dainos, vaikai šoko lietuvių liaudies ratelius ir šokius. Visi kartu, Muminukai su auklėtoja bei meninio ugdymo pedagoge, pasipuošę buvo labai apgalvotai – tautiniais kostiumais, ir tai suteikė vakaronei jaukumo, dar labiau pagyvino atmosferą ir sustiprino visų, kaip vienos šeimos, jausmą. Padainavę ir pašokę, vaikai, kartu su tėveliais, surengė kūrybingą savo šeimų pristatymą. O po jo sekė skanios lietuviškos vaišės. Ir aš ten buvau, duoną valgiau, girą gėriau…

Šeima – tai laimės šaltinis, o akimirkos praleistos kartu neįkainojamos. Labai džiaugiamės, kad į šventės organizavimą aktyviai įsitraukė ir joje dalyvavo ugdytinių tėveliai, taip kūrybingai ir gražiai papuošę mūsų mažuosius artistus.